Abacre Limited Ние ќе се ослободи вашиот мозок со тоа што нашите паметни софтвер

Слободен билтен

Subsribe на RSS фидови Abacre Limited News (RSS Feeds)


Филијалата со нас и да добијат 5% од продаване со правење на едноставни линк на нашиот сајт!

 

Abacre Инвентар за управување и контрола
Abacre Inventory Management and Control

Постигне целосна контрола со овој следната генерација инвентар за управување и контрола!
Преземете целосно опремен 30-дневниот тест верзија ( 6,15 МБ)
Преглед на листа на главни карактеристики
Лајт наспроти Стандардна наспроти Професионални дозволи функција матрица
Топ 10 причини да се купи Abacre Инвентар за управување и контрола

Работи совршено на Windows XP / 2003 / Vista / 2008 / Windows 7/8.

Abacre Inventory Management and Control

Abacre Инвентар за управување и контрола е нова генерација на инвентар софтвер за Windows. Таа ги опфаќа сите операции од земање нарачки, платежна, набавка, и инвентар за управување со работна сила. Корисничкиот интерфејс е внимателно оптимизирани за брз влез на ред на клиентот и превенција од заеднички грешки. Тоа е дизајниран за користење на повеќе компјутери, и содржи сигурен и безбеден нивоа овластување.

Таа поддржува најчестите инвентар методи на пресметка: LIFO, FIFO и просечната. Продажбата на предмети може да вклучува различни инвентар ставки како компоненти.

Таа работи со сите најчесто се користи хардверот: допир на екранот, POS принтери, линија дисплеи (столбови), Кеш Фиоките и баркод читачи (бар код скенери). На распоред на клиентот сметка може да се прилагоди, а на програмата може да се постави за било која валута, даноци, и бројот формати. Исплати може да биде прифатена од страна на пари, кредитни картички или чекови.

За менаџерите, постои богат сет на извештаи дека покажува комплетна слика на попис и продажба операции: на рака инвентар, маржи на профит, продажбата на одреден временски период, неколку часа на високо оптоварување, Z-надвор, на најактивните вработени, начини на плаќање, и автоматско пресметување на данокот.

Со стандардизирање на целиот инвентар за управување и контрола на процесот, софтверот го прави подобро користење на времето на вашите вработени и енергија радикално подобрување на вашиот приход и профит маргините.

Тоа е лесен за инсталација и лесен за употреба. Многу прифатлива за лиценцирање овозможува овој софтвер да се користи во било која средина од мали еден компјутер продавници за големите малопродажни синџири со повеќе исходот ленти.

Преземете целосно опремен 30-дневниот тест верзија ( 6,15 МБ)
Преглед на листа на главни карактеристики
Лајт наспроти Стандардна наспроти Професионални дозволи функција матрица
Топ 10 причини да се купи Abacre Инвентар за управување и контрола

Јазици
Англиски јазик , Африканс , Албански , Арапски , Ерменскиот , Азербејџански , Баскиската , Белоруски , Бенгалски , Босанскиот , Бугарските , Каталонски , Cebuano , Кинески (поедноставен) , Кинески (традиционален) , Хрватска , Чешка , Дански , Холанѓаните , Есперанто , Естонија , Филипински , Финскиот , Француски , Галициски , Грузија , Германски , Грција , Гуџарати , Хаити креолски , Хауса , Хебрејски , Хинди , Хмонг , Унгарската , Исланд , Игбо , Индонезиски , Ирскиот , Италија , Јапонски , Јавански , Каннада , Црвените , Кореја , Лао , Латвија , Литванскиот , Македонски , Малајски , Малтешкиот , Маорски , Марати , Монголски , Непалски , Норвешка , Персискиот , Полскиот , Португалски , Пенџабски , Романски , Рускиот , Serbian , Словачкиот , Словенечкиот , Сомалија , Шпански , Свахили , Шведски , Тамилски , Телугу , Тајландски , Турските , Украинската , Урду , Виетнамски , Велшкиот , Јидски , Јоруба , Zulu

Видете исто така:
Добитник е на наградите
За нас
Купи го
Превземања

Она што луѓето се велејќи:
"Со години ние се користи еден MS DOS ресторан ПОС систем, додека ние конечно најде добра Windows-базирани замена: Abacre Ресторан точка на продажба. Јас го во споредба со многу други програми и јас престанав на artpos, бидејќи тоа е добро направено и добро цени. Значи ние купи екран на допир монитори, нови компјутери и artpos. Промената од стариот MS DOS систем во новиот Windows-базиран систем беше драматичен: во artpos ние ги користиме слики за ставки од менито за побрза навигација, извештаи се неверојатни и самата програма е многу може да се конфигурираат и поедноставно. Од тоа време јас сум дефинитивно фан на artpos и јас го препорачувам на моите деловни пријатели. "

Боб Emerton
GrandCanion
Њујорк, САД Прочитај повеќе

Големи клиенти:
НАСА,
PHILIPS,
Сименс,
Yahoo! АД,
ZDNet

Прочитај повеќе