Abacre Limited Ние ќе се ослободи вашиот мозок со тоа што нашите паметни софтвер

Слободен билтен

Subsribe на RSS фидови Abacre Limited News (RSS Feeds)


Филијалата со нас и да добијат 5% од продаване со правење на едноставни линк на нашиот сајт!

 

Abacre Фискална
Abacre Cash Register

Постигне целосна контрола со овој следната генерација каса софтвер!
Преземете целосно опремен 30-дневниот тест верзија ( 6,15 МБ)
Преглед на листа на главни карактеристики
Лајт наспроти Стандардна наспроти Професионални дозволи функција матрица
Топ 10 причини да се купи Abacre Фискална

Работи совршено на Windows XP / 2003 / Vista / 2008 / Windows 7/8.

Abacre Cash Register

Abacre Фискална е нова генерација на каса софтвер за Windows. Тоа е прифатлива решение за повеќето типични каса операции. Корисничкиот интерфејс е внимателно оптимизирани за брз влез на ред на клиентот и превенција од заеднички грешки. Тоа е дизајниран за користење на повеќе компјутери, и содржи сигурен и безбеден нивоа овластување.

Таа работи со сите најчесто се користи хардверот: допир на екранот, POS принтери, линија дисплеи (столбови), Кеш Фиоките и баркод читачи (бар код скенери). На распоред на клиентот сметка може да се прилагоди, а на програмата може да се постави за било која валута, даноци, и бројот формати. Исплати може да биде прифатена од страна на пари, кредитни картички или чекови.

За менаџерите, постои богат сет на извештаи дека покажува комплетна слика на готовинските трансакции: продажбата на даден период, неколку часа на високо оптоварување, Z-надвор, на најактивните вработени, начини на плаќање, како и автоматско пресметување на данокот.

Со стандардизирање на целиот процес на продажба, софтверот го прави подобро користење на времето на вашите вработени и енергија радикално подобрување на вашиот приход и профит маргините.

Тоа е лесен за инсталација и лесен за употреба. Многу прифатлива за лиценцирање овозможува овој софтвер да се користи во било која средина од мали еден компјутер продавници за големите малопродажни синџири со повеќе исходот ленти.

Преземете целосно опремен 30-дневниот тест верзија ( 6,15 МБ)
Преглед на листа на главни карактеристики
Лајт наспроти Стандардна наспроти Професионални дозволи функција матрица
Топ 10 причини да се купи Abacre Фискална

Јазици
Англиски јазик , Африканс , Албански , Арапски , Ерменскиот , Азербејџански , Баскиската , Белоруски , Бенгалски , Босанскиот , Бугарските , Каталонски , Cebuano , Кинески (поедноставен) , Кинески (традиционален) , Хрватска , Чешка , Дански , Холанѓаните , Есперанто , Естонија , Филипински , Финскиот , Француски , Галициски , Грузија , Германски , Грција , Гуџарати , Хаити креолски , Хауса , Хебрејски , Хинди , Хмонг , Унгарската , Исланд , Игбо , Индонезиски , Ирскиот , Италија , Јапонски , Јавански , Каннада , Црвените , Кореја , Лао , Латвија , Литванскиот , Македонски , Малајски , Малтешкиот , Маорски , Марати , Монголски , Непалски , Норвешка , Персискиот , Полскиот , Португалски , Пенџабски , Романски , Рускиот , Serbian , Словачкиот , Словенечкиот , Сомалија , Шпански , Свахили , Шведски , Тамилски , Телугу , Тајландски , Турските , Украинската , Урду , Виетнамски , Велшкиот , Јидски , Јоруба , Zulu

Видете исто така:
Добитник е на наградите
За нас
Купи го
Превземања

Она што луѓето се велејќи:
"Со години ние се користи еден MS DOS ресторан ПОС систем, додека ние конечно најде добра Windows-базирани замена: Abacre Ресторан точка на продажба. Јас го во споредба со многу други програми и јас престанав на artpos, бидејќи тоа е добро направено и добро цени. Значи ние купи екран на допир монитори, нови компјутери и artpos. Промената од стариот MS DOS систем во новиот Windows-базиран систем беше драматичен: во artpos ние ги користиме слики за ставки од менито за побрза навигација, извештаи се неверојатни и самата програма е многу може да се конфигурираат и поедноставно. Од тоа време јас сум дефинитивно фан на artpos и јас го препорачувам на моите деловни пријатели. "

Боб Emerton
GrandCanion
Њујорк, САД Прочитај повеќе

Големи клиенти:
НАСА,
PHILIPS,
Сименс,
Yahoo! АД,
ZDNet

Прочитај повеќе