Abacre Limited Ние ќе се ослободи вашиот мозок со тоа што нашите паметни софтвер

Слободен билтен

Subsribe на RSS фидови Abacre Limited News (RSS Feeds)


Филијалата со нас и да добијат 5% од продаване со правење на едноставни линк на нашиот сајт!

 

Abacre Каса - главните карактеристики
Abacre Cash Register

Постигне целосна контрола со овој следната генерација каса софтвер!
Преземете целосно опремен 30-дневниот тест верзија ( 6,15 МБ)
Лајт наспроти Стандардна наспроти Професионални дозволи функција матрица
Топ 10 причини да се купи Abacre Фискална

Навистина меѓународни софтверот:

 • Таа поддржува различни даночни поставувања и валута формати. Тоа автоматски може да се пополни даночна поставувања заеднички земји и држави / провинции.
 • Тоа е можно лесно да се преведе на софтвер и на други јазици од едноставна превод на јазик текстуална датотека .

Автор е на книгите со сите печатачи, Кеш Фиоките и столбови (линијата прикажува) со помош на 3 алтернативни методи:

 • OPOS возачи (OPOS возачи се поддржани од сите големи хардвер производители: IBM, EPSON, Samsung и Стар Micronics и други).
 • Windows возачи.
 • Испраќање директна команди преку COM портови

Подобрена безбедност и анти-измама заштита:

 • База на податоци датотеки се криптирани со лозинка.
 • Конфигурациони датотеки се енкриптирани.
 • Различни работни места: админ, вработен, инвентар службеник и купување менаџер со различни привилегии за пристап.
 • Различни видливоста опции, на пример, покажуваат Отстрани предмет копчето; само администраторите може да ги отстраните ставка.

Подобрена кориснички интерфејс:

 • Можноста да се избере различна боја теми, градиент копчиња и панели.
 • Целосно опремен виртуелна тастатура за работа со допир на екранот.
 • 4 различни видови на ставови за ставки од менито и категории: копчиња, икони, листата и детали.
 • Прилагодување на фонтови и бои.

Крајот на денот и Z-Out:

 • Внесете Започнете Кеш (со дијалог брои медиуми).
 • Помират Пари фиока операција. Можно е да се смета не само пари, но, исто така, чекови и други медиуми. Исто така е можно повеќе пати да се помират кеш фиока за време на смена.
 • Крајот на денот процес со можности да направите резерва на податоци и извоз на дневни податоци на трети лица инвентар софтвер.
 • Z-Out Пари фиока и Z-Out мало Затвори извештаи.

Смени:

 • Работникот часовник во и Саат Out.
 • Различни опции, на пример, автоматски часовник во / часовникот надвор на најавите / logoff.
 • Брзо најава користење вработените удар картичка или вработените Баркод картичка.
 • Работници време извештај.

Инвентар:

 • Пондериран просечен, LIFO и правилото FIFO инвентар пресметка методи.
 • Композитни материјали со subitems.
 • Физички попис прилагодување

Купување:

 • Купување на налози.
 • Добијат ваучери.
 • Врати ваучери.

Можат да работат во мрежа:

 • Тоа е можно да се дефинираат различни мрежни структури, на пример, два компјутери за да влезат наредби, еден компјутер за благајник и еден компјутер за менаџер.
 • Помират кеш фиока команда ќе се затвори поединечно секој кеш фиока и крајот на денот процес ќе ги затвори сите помири работни станици.

Опции за нарачки:

 • Печати Бил (напредно сметка прилагодување, на пример, покажуваат категории, број на печатени копии на сметка).
 • Земете плаќање (поддржува влегувањето различни начини на плаќање, во исто време за една цел).
 • Во реално време кредитна картичка за обработка .
 • Сплит ред.
 • Избришете цел.
 • Рефундирање на цел (тоа е можно со наплата содржина команда).
 • Попусти (со можност за избор на попуст од претходно дефинирана листа на попусти).
 • Доделување на клиентот (база на податоци на клиенти во исто така одржува со можности за пребарување на клиент, се види минатото нарачки на клиентите).
 • Доделување адреса за испорака.
 • Доделување содржина изменувачи.

Нарачаат уште дополнителни опции:

 • Филтер нарачки по статус (отворен, затворен, помири, и z-е затворено).
 • Филтер наредби од страна на датум.
 • Пребарај за нарачки од страна на клиентот, касиерот, работна станица итн

Акции на ставки:

 • Додадете содржина со користење на различни методи: по шифра содржина или баркод, по избор од листата на предмети, со автоматско скенирање со користење баркод читач (скенер).
 • Промена на цената.
 • Наплата.
 • Отстрани.

Опции за ставки:

 • Поддржува серијали ставки (предмети со сериски броеви).
 • Поддржува оданочува и неоданочив предмети. Можност да изберете одделни даноци за секоја ставка.
 • Можност да се покаже Побарај цена дијалог за посакуваните ставки.
 • Слика / икона елемент
 • Управување со означени ставки.

Е-мејл испраќачот да испрати пораки до клиенти, добавувачи или работници.

Сеопфатен сет на извештаи:

Продажба

 • Продажба по ден
 • Продажба по недела
 • Продажба по месец
 • Продажбата со четвртина
 • Продажба по година
 • Продажба од страна на час
 • Продажба на ден од неделата
 • Продажба по категории
 • Продажба на менито
 • Продажба на касата
 • Продажба од страна на клиентот
 • Продажба од страна на начин на исплата

Даноци

 • Собираат данок на промет

Z-Out

 • Z-Out Пари фиока
 • Z-Out мало Затвори

Други

 • Весник
 • Попусти
 • Работник часа

Инвентар

 • Инвентар на рака по ставки
 • Инвентар на рака од страна Инвентар Категории
 • Инвентар на рака со точката Категории

Профитна маргина

 • Профитна маргина по ставки
 • Профитна маргина од точка Категории

Преземете целосно опремен 30-дневниот тест верзија ( 6,15 МБ)
Лајт наспроти Стандардна наспроти Професионални дозволи функција матрица
Топ 10 причини да се купи Abacre Фискална

Јазици
Англиски јазик , Африканс , Албански , Арапски , Ерменскиот , Азербејџански , Баскиската , Белоруски , Бенгалски , Босанскиот , Бугарските , Каталонски , Cebuano , Кинески (поедноставен) , Кинески (традиционален) , Хрватска , Чешка , Дански , Холанѓаните , Есперанто , Естонија , Филипински , Финскиот , Француски , Галициски , Грузија , Германски , Грција , Гуџарати , Хаити креолски , Хауса , Хебрејски , Хинди , Хмонг , Унгарската , Исланд , Игбо , Индонезиски , Ирскиот , Италија , Јапонски , Јавански , Каннада , Црвените , Кореја , Лао , Латвија , Литванскиот , Македонски , Малајски , Малтешкиот , Маорски , Марати , Монголски , Непалски , Норвешка , Персискиот , Полскиот , Португалски , Пенџабски , Романски , Рускиот , Serbian , Словачкиот , Словенечкиот , Сомалија , Шпански , Свахили , Шведски , Тамилски , Телугу , Тајландски , Турските , Украинската , Урду , Виетнамски , Велшкиот , Јидски , Јоруба , Zulu

Видете исто така:
Добитник е на наградите
За нас
Купи го
Превземања

Она што луѓето се велејќи:
"Со години ние се користи еден MS DOS ресторан ПОС систем, додека ние конечно најде добра Windows-базирани замена: Abacre Ресторан точка на продажба. Јас го во споредба со многу други програми и јас престанав на ARPOS, бидејќи тоа е добро направено и добро цени. Значи ние купи екран на допир монитори, нови компјутери и ARPOS. Промената од стариот MS DOS систем во новиот Windows-базиран систем беше драматичен: во ARPOS ние ги користиме слики за ставки од менито за побрза навигација, извештаи се неверојатни и самата програма е многу може да се конфигурираат и поедноставно. Од тоа време јас сум дефинитивно фан на ARPOS и јас го препорачувам на моите деловни пријатели. "

Боб Emerton
GrandCanion
Њујорк, САД Прочитај повеќе

Големи клиенти:
НАСА,
PHILIPS,
Сименс,
Yahoo! АД,
ZDNet

Прочитај повеќе